خریدار ضایعات

خریدار ضایعات آهن در تهران   خریدار ضایعات آهن شبانه‌روزی در تهران

 

ضایعات را کجا بفروشیم، خریدار ضایعات منزل و آهن قراضه سنگین، آهن فروشی اصفهان کارخانه خرید ضایعات آهن تهران خریدار ضایعات درب و پنجره آهنی آهن آلات اصفهان شماره ضایعاتی در تهران :09122111190

 

خریدار ضایعات روی
 

مجتمع بزرگ خرید و بازیافت ضایعات روی در محل به بهترین قیمت ضایعات نوری خریدار ضایعات روی در تهران و در تناژ بالا در شهرستان ها

  برای فروش روی ضایعاتی با شماره 09122111190 تماس بگیرید و انبار خود را از ضایعات روی خالی کنید

روی چیست؟
روی یک فلز چند منظوره است که در بسیاری از صنایع دارای ارزش و کاربردهای فراوان  است.
روی  چهارمین فلز پرمصرف در جهان بعد از  آهن ، آلومینیوم و مس می باشد و  سالانه 11 میلیون تن در جهان ، از این فلز با ارزش در صنایع مختلف مصرف می شود.
بیش از پنجاه درصد از تولید سالانه آن برای حفاظت از خوردگی در انواع فلزات یا به اصطلاح  گالوانیزه استفاده می شود خریدار ضایعات در محل
دو نوع اصلی گالوانیزه روی وجود دارد : نوع اول  گالوانیزه گرم و نوع دوم  گالوانیزه الکترو می باشد
باقیمانده فلز روی برای تولید آلیاژهای ریخته گری (قالب ریخته گری) ، آلیاژهای فلزی ، برنج و برنز ، آلیاژهای فرفورژه ، همراه با انواع زیادی از ترکیبات روی و مواد شیمیایی استفاده می شود.


روی یک فلز غیر آهنی قابل بازیافت ذاتی می باشد و می تواند به طور نامحدود و بدون از بین رفتن خصوصیات فیزیکی یا شیمیایی بازیافت شود.
در حال حاضر ، تقریباً 70٪ روی از تصفیه اولیه سنگ معدن روی  ,  10-15٪ از منابع بازیافتی و حدود 30٪ مستقیماً از از خود روی بازیافت می شود. با بهبود فناوری ، امیدواریم سطح بازیافت روی در آینده همچنان افزایش یابد.
 در زیر به اهمیت روی و دلایل ضرورت بازیافت آن می پردازیم:


کاربردهای فراوان

روی برای متابولیسم تمام موجودات زنده ضروری است. این ماده همچنین در کاربردهای متنوعی مانند خودرو ، ساخت و ساز ، صنایع غذایی ، تولید باتری ، صنایع دارویی ضروری است .علاوه بر این روی به دلیل خاصیت محافظت در برابر خوردگی ، از طریق گالوانیزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

یک معدن شهری

روی به دلیل کاربردهای فراوان ، در همه جای شهرها و صنایع ما کاربرد دارد. با توجه به ویژگی روی مبنی اینکه قابل بازیافت بوده و خصوصیات خود را در حین بازیافت از دست نمی دهد بارها و بارها می توان آن را بازیافت کرد و در صنایع مختلف از آن استفاده نمود.

حفاظت از محیط زیست

با استخراج روی گرد و غبار یا زباله ی زیادی تولید می شود بنابراین با بازیافت روی می تواند مشکلات زیست محیطی ناشی از استخراج را کاهش داد همچنین می توان منابع طبیعی را برای آیندگان حفظ نمود و ما به یک اقتصاد پایدار کمک کنیم . ضمن اینکه با بازیافت روی از مصرف سوخت های فصیلی حین استخراج آن  جلوگیری نماییم.
از جمله مزایای دیگر  فلز روی به خاصیت ضد زنگ زدگی آن می توان اشاره کرد. روی می تواند آلیاژهای با کیفیت بالا ایجاد کند و یکی از مواد اصلی در برنج باشد. روی برای چندین دهه عنصر مهمی در مواد مهندسی بوده است و در آینده نیز به اهمیت خود ادامه خواهد داد.

 
ذخایر روی

روی بیست و هفتمین عنصر رایج در پوسته زمین است. جهان به طور طبیعی از نظر روی فراوان است. تخمین زده می شود که حتی یک مایل مکعب آب دریا حاوی 1 تن روی باشد. همچنین برآورد می شود که اولین مایل پوسته زمین در زیر زمین حاوی 224،000،000 میلیون تن روی است كه 15 میلیون تن بیشتر در بستر دریا است. با این حال ، و با وجود چنین برآوردهایی ، اقتصادی یا قابل قبول به نظر نمی رسد که از تمام منابع استفاده کرد و به فکر بازیافت آن نباشیم.

ذخایر روی - مانند هر منبع طبیعی - مقدار ثابت ذخیره شده در طبیعت نیست. ذخایر توسط زمین شناسی و تعامل اقتصاد ، فناوری و سیاست تعیین می شود. اصطلاح ذخایر بخشی از منابع را نشان می دهد که نقشه برداری و اندازه گیری شده است و ممکن است در حال حاضر یا در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

ذخایر اثبات شده روی از دهه 1950 به طور قابل توجهی افزایش یافته است ، زیرا در بسیاری از مناطق جهان اجسام بزرگ معدنی جدید کشف شده است.

روی می تواند از تمام ضایعات ناشی از تولید صفحات فولاد گالوانیزه ، ضایعات تولید شده در هنگام ساخت و نصب  محصولات دارای روی و همچنین محصولاتی که در پایان چرخه عمر آنها بازیابی می شود ، بازیافت شود.

از آنجا که بسیاری از محصولات روی ماندگاری بالایی دارند ، به سختی می توان از شاخص های بازیافت معمولی استفاده کرد.

مقدار روی موجود برای بازیافت معمولاً به دلیل چرخه عمر محصولات حاوی روی تغییر می کند و ممکن است برای پانل های فولادی پوشش داده شده با روی که در اتومبیل یا لوازم خانگی استفاده می شود ، از 15 سال جلوتر باشد - ورق های روی در سقف ها می تواند به 100 سال برسد.

فولاد گالوانیزه مورد استفاده در برنامه های زیرساخت های عمومی ، مانند تیرهای برق و برج های انتقال ، برای 50 سال یا بیشتر استفاده می شود. تمام این محصولات با فرسودگی جایگزین می شوند و نه به این دلیل که روی دیگر از فولاد محافظت نمی کند.

بازیافت روی

روی توانایی بازیافت را دارد. اما برخلاف سایر مواد فلزی ، بازیافت روی با مسائل پیچیده تری مانند جداسازی روی از فولاد گالوانیزه سروکار دارد. با این حال  فناوری مدرن بازیافت , امکان بازیافت روی را به روشی کارآمد فراهم می کند ، به طوری که 90٪ از محصولات حاوی روی , تحت فرایندهای احیای روی قرار می گیرند. فولاد گالوانیزه ، که اکثر محصولات روی را تشکیل می دهد ، به خوبی برای بازیافت مناسب است و منبع بسیار خوبی برای قراضه های فولاد و روی است.
یکی از روشهای بازیافت روی که به طور گسترده استفاده می شود ، گرمایش کوره الکتریکی قوس الکتریکی است که در درجه اول روی فولاد گالوانیزه جمع شده استفاده می شود.  
ضایعات جمع آوری شده تا زمانی که روی متغیر شود ، گرم می شود و به عنوان گاز از فولاد جدا می شود. این گاز جمع شده و تصفیه می شود و باعث رسوب گرد و غبار روی می شود. پس از تصفیه در کوره والز ، گرد و غبار تبدیل به اکسید روی می شود که به نوبه خود به ماده اولیه مورد استفاده برای تولید فلز روی تبدیل می شود.

در حال حاضر ، 40٪ روی مورد استفاده در سراسر جهان از منابع احیا شده روی حاصل می شود. فرآیندها و فناوری در بازیافت روی همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد و روی بازیافت شده را به عنوان یک منبع قابل دوام افزایش می دهد. با توجه به ماهیت غیر قابل تجدید سنگ معدن روی ، به احتمال زیاد با گذشت زمان ، بازیافت روی به منبع جذاب تری تبدیل خواهد شد.

وضعیت خرید ضایعات نوری از ابتدای سال 1399

ضایعات درب و پنجره فلزی حفاظ و تیرآهن ساختمان

50%

ماشین های اسقاطی ضایعاتی قطعات مخابراتی

40%

ضایعات الکترونیکی ضایعات میلگرد

45%

تلوزیون های سوخته ال سی دی و ال ای دی لوازم الکترونیکی منزل

30%

اجرای کلیه خدمات کرگیری بتن در تهران و سراسر ایران خدمات کرگیری بتن شامل ترمیم بتن در تهران

برش بتن در تهران

 

خرید و تخلیه انبار شما در کمتر از یکساعت، به راحتی می توانید انبار خود را از اجناس اضافی خالی کنید

لیست قیمت خرید ضایعات فلزی را بالای همین صفحه میتوانید مشاهده کنید


   خرید ضایعات فلزی به صورت کلی و جزئی 

 

 

 آدرس کارخانه: تهران، بازار آهن شاداباد‌

 

تلفن: 09122111190   09126215957